советы зно
підготовка до зно
12.02.2022

Поради щодо підготовки до ЗНО

Підготовка до ЗНО – це серйозне і відповідальне завдання, адже саме від результатів складених іспитів залежатиме, до якого вузу ви вступите, наскільки хорошу освіту отримаєте і, як наслідок, скільки зароблятимете в дорослому житті.

Тому ми підготували для вас 10 порад щодо підготовки до ЗНО

1. Почніть підготовку заздалегідь – багато школярів не усвідомлюють, наскільки важливо розпочати курси підготовки до ЗНО заздалегідь. Справа в тому, що багато дисциплін вимагають від вас досить великого обсягу знань (особливо ЗНО з історії України та ЗНО з української мови та літератури), тому починати вчити матеріал потрібно за кілька років до здачі.

2. Організуйте собі режим підготовки – сплануйте (прямо намалюйте графік на аркуші) режим, яким ви будете навчатися. Наприклад, можна виділяти собі по 2 години тричі на тиждень на кожний предмет. Тоді ви завжди будете чітко розуміти, на якому етапі підготовки до ЗНО ви зараз знаходитесь і чи все встигаєте.

3. Зрозумійте, що ГІА та ЗНО – це не одне й те саме. Державна підсумкова атестація у 9 класі проводиться у школі, де навчається дитина, з тими ж викладачами, які вели у неї заняття весь цей рік. Тому вчителі зазвичай цілком лояльно ставляться до ДПА і часто завищують оцінки.

4. Купуйте збірники та книги з підготовки до ЗНО 2022 року – тоді у вас будуть найактуальніші завдання та формати, а на самому іспиті не буде неприємних сюрпризів. Справа в тому, що вони оновлюються щорічно, і в деякі роки формулювання завдань можуть бути змінені до невпізнання.

5. Звертайте увагу на особливості дисциплін – не потрібно намагатися просто зазубрити формули, дати та слова, щоб швидко здати їх на ЗНО та забути. Насправді набагато ефективнішим методом навчання є розуміння предмета. Наприклад, у ЗНО з історії України потрібно не просто вивчити всі важливі дати, але провести у себе логічні зв’язки між ними.

6. Вчіть матеріал із самих основ – наприклад, при підготовці до ЗНО з математики не зайвим буде почати з азів та повторити, наприклад, властивості кореня та логарифму. Тільки якщо ви добре розумієте простий матеріал, у вас з’явиться можливість здати складніші речі.

7. Готуйтеся в компанії – знайдіть собі однодумця і здійснюйте підготовку до ЗНО разом, щоб у вас була мотивація вивчити щось швидше за друга, або, навпаки, опора в його особі, до якої завжди можна звернутися з будь-якими питаннями. Крім цього, пояснення інформації комусь іншому – це один із найкращих методів навчання, тому що здатність пояснити складні речі простими словами – це найвищий ступінь розуміння.

8. Пишіть собі короткі конспекти та повторюйте їх – наприклад до ЗНО з історії України можна виписати на листок основні дати, до ЗНО з математики – важливі формули та закони, до ЗНО з англійської – слава, які ви погано пам’ятаєте, тощо.

9. Усвідомте всю серйозність підготовки – не можна здати ЗНО, нічого не роблячи для цього. Навіть якщо ви весь рік ідеально вчилися і закривали рік на п’ятірки, це не привід розслабитися і не готуватися до ЗНО.

10. Не панікуйте – не піддавайтеся на панічні розмови родичів та вчителів, які можуть вам говорити, що ЗНО скласти неможливо, і що минула система складання вступних іспитів була кращою. Насправді все вирішується, і тисячі українських школярів щороку успішно здають ЗНО та вступають до сильних та якісних вузів.

У висновку скажемо, що найважливіше – це віра в себе та свої сили. Знайдіть хороших репетиторів або курси з підготовки до ЗНО, ставте питання своїм вчителям на уроках, залишайтеся на додаткові заняття, вникайте в те, що від вас вимагається, і тоді все у вас вийде!

  • Категорії
  • Поточні курси
  • Заголовок інформаційного блоку
    • Реклама, посилання на блог, додаткові пропозиції