13.01.2022

В яких професіях знадобиться математика

Ви, напевно, чули вираз «Математика – цариця наук». Але що це означає практично? Чому вона цариця і хто її призначив на це місце?
Справа в тому, що на математиці будуються майже всі інші науки. Маючи хорошу математичну освіту, можна досягти успіху не тільки на терені наукового працівника або викладача, але й у багатьох інших сферах.
Давайте розглянемо кілька популярних професій, на які ви можете розраховувати, якщо успішно завершите курси підготовки до ЗНО з математики та вступите до гарного вузу.

Науковий співробітник

Основним напрямом діяльності випускників математичних факультетів є, звичайно, робота в університеті на посаді викладача чи наукового співробітника. Зазвичай, такі люди продовжують займатися різними науковими дослідженнями, пишуть статті і навіть випускають власні підручники.

Економіст

Економісти замаются аналізом фінансової та господарської діяльності різних структур для того, щоб покращити їх ефективність або підвищити отримуваний прибуток.
Зокрема, економісти часто працюють у банках на різних посадах, а також як фінансові консультанти у приватних та державних організаціях.
IT-фахівець
Одна з найбільш високооплачуваних та актуальних сфер діяльності у 2022 році. До списку IT-фахівців досить великий, серед них:
• Програмісти – люди, які займаються безпосереднім написанням нового програмного забезпечення. Вибравши цю професію, ви зможете створити буквально що завгодно – від нового, швидше інтернет-браузера, до програми, яка допомагає пожежним службам більш ефективно гасити вогнища займання в лісі, за рахунок аналізу супутникових знімків.
• Тестерувальники – вони відповідають, щоб написані програми коректно працювали. Не думайте, що вони просто запускають різний софт і поверхово дивляться, чи все там правильно відображається – насправді у тестетровшиків, як і у програмістів, є свої складні методи та системи, які дозволяють провести комплексний аналіз програм.
• Розробники штучного інтелекту – нова сфера діяльності, ще мало вивчена. У її рамках люди досліджують можливості нейромереж та на підставі цієї технології намагаються досягти якихось своїх цілей.
• Розробники комп’ютерних ігор – такі ж програмісти, що лише працюють більш специфічних мовами програмувань, спрямовані створення різних комп’ютерних об’єктів і моделей.

Урбаніст

Це людина, яка займається організацією життя у містах. Список його завдань дуже широкий і залежить від конкретного місця роботи, проте найчастіше до нього входять такі обов’язки:
• Аналіз пішохідного та автомобільного трафіку з метою проектування зручних та безлопатевих доріг;
• Організація суспільних просторів, висаджування зелені та планування її подальшого розростання;
• Консультація архітекторів щодо того, які будівлі та де мають стояти у місті. Справа в тому, що сучасні райони мають проектуватися таким чином, щоб у них завжди могли вільно приїжджати люди, не зустрічаючи на шляху затори з транспорту. Щоб правильно розрахувати навантаження на інфраструктуру (що включає необхідну кількість дитячих садків, шкіл, магазинів, культурних закладів і т.д.) необхідно будувати серйозні математичні моделі.

Висновок

Існує ще багато різних сфер діяльності, в яких вам допоможе математика. Підготовка до ЗНО по ній займає не один день, тому рекомендуємо зараз замислитися над тим, в який виш ви хочете вступити, і скільки балів для цього потрібно.

  • Категорії
  • Поточні курси
  • Заголовок інформаційного блоку
    • Реклама, посилання на блог, додаткові пропозиції